Botulino injekcijos

Botulino injekcijos, botokso injekcijos

Botulino injekcijos. Botulino toksinas (botoksas) – medžiaga, naudojama veido mimikos raukšlių šalinimui bei įvairių ligų gydymui. Ji grįžtamai blokuoja nervinio impulso perdavimą nuo nervinės galūnėlės iki raumens arba prakaito liaukos. Botokso injekcijos yra viena efektyviausių priemonių greitai, neskausmingai ir be chirurginių intervencijų pašalinti veido mimikos raukšles.

Botulino toksino injekcijos

Botulino toksino injekcijos – invazinė procedūra, kurios metu botulino toksinas plona adata sušvirkščiamas į veido raumenis ar po oda. Injekcijos vietoje blokuojamas raumens susitraukimas, raumuo atsipalaiduoja, todėl virš jo esančios mimikos raukšlės išsilygina ir nesiformuoja naujos. Po injekcijos į pažastų sritį – blokuojamas prakaito išsiskyrimas.

Botokso injekcijos padeda sušvelninti arba visai panaikinti veido mimikos raukšleles.

Šios injekcijos veikia tik konkrečius raumenis, į kuriuos jos suleidžiamos, tad neturi poveikio kitoms organizmo sistemoms. Botulinas naudojamas itin mažomis dozėmis. Reikia pasakyti, jog botulino injekcijos atliekamos norint pašalinti dėl intensyvaus raumenų darbo atsiradusias raukšles akių, tarpuakio, kaktos srityse. Kitokio pobūdžio raukšlėms (atsiradusioms dėl odos, minkštųjų audinių elastingumo sumažėjimo ir pan.) sumažinti ar panaikinti naudojamos hialurono rūgšties injekcijos.

Botulino injekcijos naudojamos norint:

Sušvelninti senėjimo požymius;

Sumažinti ar išlyginti tarp antakių, aplink akis  esančias raukšles,  kaktos raukšles;

Sumažinti padidėjusį delnų, padų, pažastų prakaitavimą.

Kaip atliekama ši procedūra?

Pirmasis žingsnis – konsultacija su gydytoju, kuris nustato, ar Jums galima atlikti šią procedūrą. Jis paaiškina apie galimas pasekmes bei šalutinį poveikį. Botulino toksinas plona adata sušvirkščiamas į raumenis arba po oda (priklausomai nuo to, kokia problema sprendžiama). Vidutinė procedūros trukmė – 15-20 minučių.

Botulino injekcijos nėra itin skausmingos. Tačiau kiekvieno žmogaus skausmo slenkstis skiriasi, todėl jeigu jausite skausmą, Jums bus atlikta vietinė nejautra. Botulino injekcijos gali sukelti trumpalaikį raumenų sunkumo pojūtį, o dūrio vietoje gali atsirasti nedidelė mėlynė.

Kada tikslingiausia pradėti leistis botuliną?

Estetinės medicinos specialistai pataria botulino injekcijas pradėti leistis maždaug nuo 30 metų, nes būtent tada intensyviau pradeda formuotis veido raukšlės, sumažėja odos elastingumas. Patariama šias procedūras pradėti, kai raukšlės dar nėra labai gilios, nes tuomet jos lengviau ir greičiau panaikinamos. Esant itin gilioms raukšlėms, joms pašalinti (jeigu jau neįmanoma visai pašalinti, tuomet sumažinti) botulino toksino injekcijos derinamos su hialurono rūgšties užpildais.

Kiek procedūrų reikia pastebimam efektui pasiekti?

Dažniausiai pakanka vienos procedūros, kartais, labai retai atvejais, gali prireikti korekcijos.

Procedūros rezultatai

Jie pilnai išryškėja 10-14 dieną po procedūros ir trunka maždaug 6 mėn. Praėjus šiam laikotarpiui, procedūrą galima kartoti.

Kaip jau anksčiau minėjome, botulino injekcijas galima derinti su hialurono rūgšties injekcijomis, mezoterapija, biorevitalizacija, rūgštiniais veido pilingais ir kt.

Pirmąjį kartą suleista botulino injekcija veikia apie 4-6 mėnesius. Procedūras kartojant ilgą laiką, efektas trunka apie 8-9 mėnesius. Nerekomenduojama atlikti daugiau nei 2 injekcijas per metus į tą pačią vietą.

Procedūros kontraindikacijos:

Nėštumas, kūdikio maitinimas;

Jautrumas preparato komponentams;

Esant tos srities, kur planuojama leisti botuliną, infekciniams, uždegiminiams procesams;

Esant įvairiems raumenų inervacijos sutrikimams ( miastenijai ir pan.);

Jeigu planuojamų injekcijų vietose yra pūlingų spuogų, herpes virusui būdingų bėrimų ar kitokių odos vientisumo pažeidimų;

Jeigu planuojamų injekcijų vietose yra suleisti permanentiniai odos užpildai (pavyzdžiui, silikonas).

Taigi botulino injekcijos – veiksminga, greita ir neskausminga procedūra, padedanti atsikratyti veido mimikos raukšlių arba jas sumažinti, panaikinti padidėjusį įvairių kūno vietų prakaitavimą. Išbandykite ir įsitikinsite puikiais jos rezultatais.

Kas yra botulinas toksinas?