Aknės gydymas lazeriu

Aknės gydymas lazeriu dermatologijos klinikoje

Aknės gydymas lazeriu. Paprastieji spuogai arba aknė – tai lėtinis, uždegiminis, daugiapriežastinis, odos susirgimas, pažeidžiantis plauko folikulo – riebalinės liaukos kompleksą ir pasireiškiantis bėrimu veide, krūtinėje, nugaroje. Nors daugelis spuogus laiko paauglių liga, jie taip pat gali atsirasti ir vyresnio amžiaus žmonėms (tiek vyrams tiek moterims gali atsirasti 30-aisiais ar 40-aisiais gyvenimo metais). Spuogai – didelė odos problema, kurią būtina gydyti. Jie neigiamai veikia žmogaus psichologinę būseną: mažina pasitikėjimą savimi, savivertę, verčia vengti žmonių, užsisklęsti savyje. Tačiau šiais laikais, kai yra daug modernių ir efektyvių aknės gydymo būdų, šią problemą galima ir reikia veiksmingai spręsti.

Spuogai nėra užkrečiama liga. Spuogai vystosi riebalus gaminančiose odos struktūrose, vadinamose riebalinėmis liaukomis, kurių yra odoje aplink plaukų folikulus. Paauglystėje keičiasi hormonų aktyvumas ( ypač androgenų), riebalinės liaukos pradeda gaminti daugiau riebalų, oda pradeda blizgėti, užsikemša riebalinės liaukos ir plauko maišelio latakėlis, atsiranda inkštiras – pirmasis aknės išbėrimo elementas, susidaro puikios sąlygos daugintis acnę sukeliančioms bakterijoms, išsivystyti uždegimui, bei susiformuoti „tikram“ ryškiai paraudusiam spuogui su balkšva pūlinga viršūnėle. Susijungus keletui tokių spuogų, iškyla dideli mazgai, pažeidžiama aplinkinė oda, gali likti randelių. Laiku nepradėjus gydymo, randai gali likti visam gyvenimui!

Spuogų nesukelia bloga mityba, nešvara ar riebi oda. Spuogai gali pasunkėti dėl emocinio streso, nuovargio, rūkymo ar vartojamos kosmetikos.

Gydytojai dermatologai pastebi, kad klinikinėje praktikoje spuogai yra viena iš dažniausiai pasitaikančių odos problemų tarp paauglių bei suaugusiųjų. Norint sėkmingai gydyti spuogus, pirmiausia reikia nustatyti jų tipą. Spuogai gali būti neuždegiminiai arba uždegiminiai.

Spuoguotai odai būdinga:

• padidėjęs odos riebaluotumas (oda blizga ir yra riebi)

• šiurkštumas (atsiranda dėl sutrikusio ragėjimo ir negyvų ląstelių kaupimosi riebalinės liaukutės ir plauko maišelio žiotyse)

• inkštirai

•uždegiminiai rausvi mazgeliai, pūlinukai, didesni mazgai ar net randeliai

Kai beria stipriai, stebimi įvairūs bėrimo elementai, bėrimas plinta odoje,- tokiu atveju būtina apsilankyti pas gydytoją dermatologą.

Aknės gydymas lazeriu dermatologijos klinikoje Derma Plius

Dermatologijos klinikoje Derma Plius aknė (paprastieji spuogai) gydomi ne tik medikamentais, bet ir veiksmingu, greitais rezultatais džiuginančiu būdu – lazeriu.

Gydymui naudojame MeDioStar  NeXT PRO lazerį. Jo skleidžiama infraraudonųjų spindulių spinduliuotė prasiskverbia giliai į odą ir pasiekia riebalines liaukas bei plauko folikulus. Jo šviesa veikia tik tam tikras odos dalis (šiuo atveju, riebalines liaukas ir plauko folikulus), bet neturi įtakos paviršiniam odos sluoksniui – epidermiui (todėl odos paviršius nepažeidžiamas, nėra kraujavimo pavojaus, daug mažesnė infekcijų rizika).

Aknės gydymas lazeriu –  modernus ir saugus gydymo būdas, turintis daugybę privalumų. Visų pirma tai greita ir neskausminga procedūra. Ji gali būti atlikta vos per 15 minučių. Pacientas procedūros metu beveik nejaučia skausmo. Tai ypač aktualu žmonėms, kurių skausmo slenkstis yra labai žemas, todėl jie vengia kitų spuogų gydymo būdų.

Greiti rezultatai – dar vienas šio gydymo būdo privalumas. Dažniausiai norimam rezultatui pasiekti gydant lengvą ar vidutinio sunkumo aknę užtenka dviejų arba trijų lazerio procedūrų kas savaitę. Aktyvios fazės uždegiminei aknei gydyti dažniausiai atliekamos 3-5 procedūros kas savaitę.

Aknės gydymas lazeriu – tai naujas gydymo būdas, alternatyva gydymui vaistais.  Jis tampa vis aktualesnis, nes dėl dažno antibiotikų vartojimo didėja bakterijų atsparumas, o to pasekoje mažėja gydymo veiksmingumas. Gydant lazeriu,  suardomi aknės bakterijos mebranos baltymai ir bakterija žūsta (antibakterinis lazerio  veikimas). Gydant lazeriu sutrikdoma kraujotaka  uždegimo židinyje, todėl mažėja uždegimo požymiai  (nyksta odos paraudimas, paburkimas, mažėja rausvų mazgelių, pūlinėlių, odos tampa lygesnė, skaistesnė). Lazerio procedūros padeda sumažinti riebalų gamyba odoje, kurie ir skatina spuogų atsiradimą. Paveiktos lazerio šviesos odos liaukos pradeda gaminti mažiau riebalų, todėl palaipsniui išnyksta ir spuogai.

Kodėl  aknės gydymas lazeriu – puikus pasirinkimas norint atsikratyti veidą bjaurojančių spuogų?

Visų pirma, ši procedūra yra gerai toleruojama, saugi ir nereikalauja nedarbingumo lakotarpio. Ji gali būti taikoma atskirai arba kartu su gydytojo paskirtais vaistais. Procedūrų skaičius priklauso nuo aknės sunkumo laipsnio ir formos, dažnai pagerėjimas pastebimas jau po pirmos procedūros. Aknės gydymas lazeriu duoda pakankamai ilgą ligos ir estetinio vaizdo pagerėjimo laikotarpį, kurio metu galima išvengti sisteminio ar vietinio poveikio vaistų vartojimo.

Gydymo kurso metu turi būti atliekamos 3-5 procedūros kas savaitę. Aknės gydymas lazeriu – gydymo būdas, po kurio ilgai galėsite džiaugtis gražesne oda be spuogų ir vartoti mažiau arba visai nevartoti vaistų, kurie daugiau ar mažiau kenkia mūsų organizmui.

Taigi, aknės gydymas lazeriu padeda ilgam arba net visam laikui atsikratyti spuogų, kurie mažina žmogaus pasitikėjimą savimi bei sukelia daugybę kitų problemų. Kreipkitės į patyrusius bei profesionalius dermatologijos klinikos Derma Plius specialistus ir džiaukitės gražia oda be spuogų.

Odos atjauninimas lazeriu dermatologijos klinikoje | Grožio injekcijos